-
A
+
Kontrast
Strona Główna
Porady
EUROPIR w Systemie ETICS - rozwiązania dla efektywnego ocieplenia
Płyty termoizolacyjne Europir Etics
nowy
27 marca 2024

EUROPIR w Systemie ETICS - rozwiązania dla efektywnego ocieplenia

 

Płyty termoizolacyjne Europir Etics

W obliczu rosnących wymagań dotyczących efektywności energetycznej i komfortu życia, odpowiedni wybór i właściwe wykonanie systemu ociepleń budynku staje się kluczowe. Zarówno w przypadku nowo wznoszonych domów, jak i tych poddawanych termomodernizacji, system ociepleń ETICS z użyciem płyt PIR marki EUROPIR odgrywa istotną rolę. Zapewnia on nie tylko znaczne oszczędności energetyczne, ale również wpływa na jakość życia mieszkańców poprzez zapewnienie stabilnego mikroklimatu wewnątrz budynków

TERMOIZOLACYJNA PŁYTA EUROPIR® ETICS jest bazą nowoczesnych systemów termoizolacji ścian zewnętrznych. Wykonana ze spienionej sztywnej pianki PIR płyta o grubości od 20 do 200 mm i powierzchni krycia 1000 x 600 mm. Izolacja EUROPIR® ETICS należy do grupy najbardziej wydajnych materiałów izolacyjnych i posiada współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie λD= 0,023 - 0,025 W/(m*K).

Wyjątkowe właściwości izolacyjne płyt EUROPIR® pozwalają na uzyskanie doskonałej efektywności energetycznej przy stosunkowo mniejszej grubości izolacji. To przekłada się na większą powierzchnię  użytkową mieszkalną (PUM), co jest istotne w kontekście estetyki budynków oraz wykorzystania dostępnej przestrzeni.

System ETICS z użyciem płyt termoizolacyjnych EUROPIR® jest idealnie przystosowany do polskich warunków klimatycznych. Dzięki doskonałym właściwościom izolacyjnym tych płyt, budynki mogą efektywnie zachować stabilną temperaturę wewnątrz niezależnie od warunków zewnętrznych. Latem izolacja ta zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrz, natomiast zimą skutecznie zatrzymuje ciepło wewnątrz, co przekłada się na znaczne oszczędności energetyczne.

Płyty termoizolacyjne EUROPIR® ETICS posiadają certyfikacje ETICS, co świadczy o wysokim standardzie naszych produktów termoizolacyjnych i ich zgodności z wymogami jakościowymi oraz normami bezpieczeństwa obowiązującymi w Unii Europejskiej.

Porównaj grubość termoizolacji EUROPIR z innymi izolacjami termicznymi - tutaj

WILGOĆ ZMORĄ DOBREJ IZOLACJI

Największym wrogiem wszystkich materiałów izolacyjnych jest wilgoć, która skutecznie i trwale obniża właściwości termoizolacyjne wielu materiałów. Co ważniejsze: podatność materiału izolacyjnego na wilgoć powoduje jego uszkodzenie (np. gnicie, powstawanie pleśni) i trwałą utratę parametrów izolacyjnych.

Płyty EUROPIR® ETICS cechuje bardzo niska nasiąkliwość. Sprawia, iż tworzą one doskonałą, trwałą i, co ważne, odporną na pleśń i mikroorganizmy izolację elewacji budynku. Ta cecha pianki PIR spowodowała, że jest coraz popularniejszym materiałem ociepleniowym. Ponadto, poliuretany są materiałami mało atrakcyjnymi dla owadów i gryzoni. Stosując izolacje EUROPIR® ETICS chronimy budynek zarówno przed utratą ciepła, jak i przed pojawieniem się niechcianych lokatorów, takich jak owady czy myszy, szczury lub kuny.

ŁATWOŚĆ OBRÓBKI PŁYT TERMOIZOLACYJNYCH I SZCZELNOŚĆ IZOLACJI - płyta termoizolacyjna w systemie ETICS

Dla doświadczonego wykonawcy jest oczywiście plusem, że izolacja EUROPIR® jest łatwa w obróbce ze względu na swój poręczny format oraz niewielką wagę. Płyty EUROPIR® ETICS można docinać i doszlifowywać bezpośrednio na placu budowy, dostosowując izolację do poszczególnych elementów konstrukcyjnych budynku. Nie wymaga to specjalistycznego sprzętu. Ponadto, izolacja nie traci swoich właściwości podczas takiej obróbki.

Stosunkowa lekkość i mniejsza grubość izolacji EUROPIR® ETICS pozwala w wielu sytuacjach uniknąć zbędnego obciążania ścian i fundamentów. Aspekt ten jest szczególnie ważny przy planowaniu termomodernizacji już istniejących budynków.

 

Płyta termoizolacyjna w systemie ETICS - NAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI STOSOWANIA SYSTEMÓW NA BAZIE PŁYT EUROPIR® ETICS:

  • Skuteczne obniżanie kosztów energii, wykorzystywanej do ogrzewania i klimatyzacji pomieszczeń.
  • Komfort związany z łatwiejszym utrzymaniem odpowiednich temperatur zarówno w upały latem, jak i w okresie zimowo-jesiennym.
  • Płyty EUROPIR® ETICS posiadają podwyższoną odporność na pleśń i mikroorganizmy, co zapewnia zdrowy mikroklimat. Ponadto mają klasę A+ w zakresie wpływu na czystość powietrza.
  • Lepszy dopływ naturalnego światła, niezbędnego do zdrowego funkcjonowania naszego organizmu oraz efektywnej nauki i pracy. Szczególnie znaczenie w okresie jesienno-zimowym.
  • Brak nadmiernego obciążania ścian i fundamentów oraz związanych z tym kosztów.
  • Pewność i trwałość parametrów izolacji.
  • Szybkość montażu wskutek zastosowania łatwiejszego w obróbce materiału izolacyjnego, jakim jest płyta bez okładziny.
  • O 30-40% mniejsza grubość warstwy ocieplenia, niezbędna do uzyskania tego samego efektu izolacyjności.

Przeczytaj również: Optymalna termoizolacja budynku w systemie ETICS 

Zobacz również

2024/06/06
Program Czyste Powietrze - termomodernizacja domu z płytami EUROPIR
W obliczu rosnących kosztów energii oraz regulacji energetycznych, termomodernizacja domu staje się kluczowa. Wybierając płyty PIR marki EUROPIR® inwestujesz nie tylko w komfort i zdrowie, ale również w długoterminowe oszczędności oraz dbasz o ekologię.  Wykorzystanie płyt EUROPIR® w ramach dofinansowania z programu "Czyste Powietrze" to doskonały sposób na zwiększenie efektywności energetycznej Twojego domu, co dla […] (...)
Czytaj Wpis
Płyty termoizolacyjne Europir Etics
2024/03/27
EUROPIR w Systemie ETICS - rozwiązania dla efektywnego ocieplenia
  W obliczu rosnących wymagań dotyczących efektywności energetycznej i komfortu życia, odpowiedni wybór i właściwe wykonanie systemu ociepleń budynku staje się kluczowe. Zarówno w przypadku nowo wznoszonych domów, jak i tych poddawanych termomodernizacji, system ociepleń ETICS z użyciem płyt PIR marki EUROPIR odgrywa istotną rolę. Zapewnia on nie tylko znaczne oszczędności energetyczne, ale również wpływa […] (...)
Czytaj Wpis
2024/01/19
Płyta termoizolacyjna EUROPIR® DUAL dla elewacji z płytka klinkierową
Płyta termoizolacyjna EUROPIR® DUAL to innowacyjny produkt, który łączy w sobie sztywną piankę PIR bez okładziny, przeznaczoną specjalnie do ocieplania elewacji wykańczanych płytkami klinkierowymi. Specjalnie zaprojektowane prowadnice montażowe po obu stronach płyt DUAL ułatwiają aplikację trzech różnych rodzajów płytek klinkierowych RF, NF, WDF (250 x 65 mm, 240 x 71 mm, 210 x 65 mm). […] (...)
Czytaj Wpis
EUROPIR® Copyright © 2023
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram